Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

30.11.2018r

Wiele nowych informacji o Europie! Lekcja na 12 gwiazdek w ZSP nr 2 im. Bartosza GłowackiegoNowe ciekawostki, informacje o wolontariacie, świetne podejście prowadzących oraz materiały pomocnicze. Po prostu wiele nowych informacji o Europie! – tak uczniowie podsumowali warsztaty europejskie, które 30 listopada 2018 r. przeprowadzono w naszej szkole.
Spotkanie z tematem szczegółowym „Przyszłość Unii Europejskiej: Strefa euro – czyli co dalej z integracją monetarną?” zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”.
Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk.
Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.
Spotkanie wyróżniała zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników miał szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczyła znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęcała do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany był temat dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności .
Warsztaty w naszej szkole odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony pani dyrektor Elżbiety Zadrąg. Koordynatorem zajęć była pani Iwona Dobosz.
Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Monika Lewicka-Bułatek, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Mikołaj Voronin, animator młodzieżowy.
W „Lekcji na 12 gwiazdek” udział wzięły klasy: II TO, II TMR oraz III TO. Uczniowie w ramach promocji otrzymali pamiątkowe torby oraz broszurki na temat UE. Podczas spotkania został zorganizowany konkurs z wiedzy o UE, a nagrodą za udział w nim był plecak ufundowany przez organizatorów.

Opracowała
Angelika Hadel